1. Kapitola 3. díl Amgrae : Loučení a špatné zprávy

26. února 2012 v 13:18 | Angee |  Amgrae
Lara odložila svůj telefon na ,kterém měla právě rozepsanou zprávu pro Christine ,byla to zpráva o tom ,že jí to mrzí ,že jí to neřekla ,ale ,že se stěhujou kvůli tátově práci do Baverly Hills. Lara přemýšlela o tom zda to odeslat nebo ne ,ale nakonec mobil zaklapla a sešla dolů ze schodů. Máma ,už tam připravovala snídaně rozhlédla se zda jí někdo neslyší přidala se k mazání chleba a začala : "Mami víš ,já se opravdu nechci stěhovat ,víš mám tu kamarády ,školu do ,které přiměřeně ráda chodím a jezdím tu na koni"

máma vzdychla odložila vařečku a sedla si do křesla v obývacím pokoji. "no tak se podívej Laro " řekla klidně a při tom poučně: "Tatínek tam prostě musí pracovat ,protože mu tam nabídli dost slušnou práci narozdíl od toho co má ted ,Laro já vím ,že je to těžké ,ale snaž se to pochopit" Laře začali jako proudy vodopádů téct slzy ,vyběhla nahoru do svého pokoje a třískla dveřmi ,sedla si na postel a začala si prohlížet fotky pořízené na začátku ,kdy se přistěhovali. Laře se po těchto časech strašně stýskalo. Náhle Laře v kapse zapípala esemeska ,Christine píše!
Vysunula mobil a četla : "Ahojky Laro půjdeš dneska na koně ,měl by dorazit nový kůn plemeno : Hucul přijd jmenuje se Amarok prý je krásný dorazí v půl čtvrté ." Lara jukla na hodiny byli čtyři hodiny. Vyskočila z postele a úplně zapoměla na svůj problém se stěhováním rychle si nasadila jezdecké kalhoty do ruky si s sebou vzala helmu a slítla ze schodů ...
"Mami jdu do jízdárny měl by drazit nový kůn : Amarok prosímtě dovol mi tam jít vrátím se v půl šesté" a bez jediného slůvka od matky Lara vystřelila ze dveří jako šíp a letěla směrem ke stáji. Proletěla kolem domu Kláry ,která ted zase nejspíš vymýšlela nový modní kousek ,vzala to skratkou podél řeky ,která končila někde před stájí ,letěla s větrem o závod ,protože Huculi měla obzvlášt ráda ... Přeskočila spadlý kmen stromu o ,který právě málem zakopla ,už začala vidět špičku stáje na chvíli zastavila opřela se o strom a dýchala jako o závod sedla si na studenou půdu aby se ochladila sněhem ,po té opět vstala ,ale tentokrát běžela klusem...
Sama sebe přemluvila ,aby opět běžela naplno ,zrichlila na minimum a dolítla ,až do stání Shy Anemy.
Pohladila jí a dala kostku cukru ,kterou obvykle uchovávala v kapse.
"Laro tady !!!" zvolala na ní z konce stáje Christine Lara se rozběhla a zastavila těsně před zásobníkem krmiva.
Uslyšela zvuk pneumatik na příjezdové cestě "přišla jsem akorát" pomyslela si.
Před stáj přijel bleděmodrý přívěs. Max Widland (majitel stáje) Přistoupil ,z auta vystoupil malý podsaditý muž ,který nebyl o nic větší než Lara. Muž otevřel dveře boxu z ,kterého ,už bylo slyšet silné ržání.
Max sundal z věšáku vodítko ,které podal majiteli koně. Z přívěsu začal nejistým krokem vykračovat krásný statný bílý hřebec.
Uslyšela jsem ,že někdo vyměnoval podestýlku v boxu měla jsem strach ,aby tou lopatou moc necinkl ,ale ,už bylo pozdě ozvala se rána ,která předpovídalal to ,že někomu něco upadlo ,Amarokovi se napli všechny svaly ,kun zaržál hrábnul kopytem a začal se vzpínat . náhle se majiteli vytrhl z vodítka a běžel přič "Amaroku" Zvolala jsem klidně. Kůn se o něco málo uklidnil ,ale běžel dál. Lara se vydala za ním vzala to druhou stájí ,aby mu nadběhla. Povedlo se Lara natáhla ruce ,aby se kůn otočil ,ale zůstal stát na místě a koukal se na Laru. přistoupila k němu chlácholivým hlasem ,opatrně ho chytla za vodítko a došla s ním ,až k přívěsu . Max ji pochválil za to ,že předvedla neuvěřitelnou odvahu a takhle vlétla koni do cesty ,ale trochu se na ni zlobil ,protože jí kůn mohl i něco udělat.
Lara byla strašně ráda.
Max jí odměnil tím ,že ted dostane na starost Amaroka.
Společně s Maxem odvedli Amaroka do jeh boxu a Max jí nařídil ,aby ho vyhřebelcovala.
Ale ta špatná zpráva byla ,že Shy Anemy byla prodána a zítra ,už tu nebude. Lara nevěděla jakou emoc má projevit jestli smutek nebo radost ,nevěděla jestli se má usmívat nebo plakat.
Vše se jí zase vrátilo to ,že se budou stěhovat ...
Když Max odešel do své kanceláře začala plakat. Do boxu vešla Chrierstine ,která jí uslyšela.
"no tak Laro to bude dobré Nejlepší bude ,když se hned ted půjdeš se Shy Anemy rozloučit ,já ted Amaroka očistí"
Lara se rozběhla k boxu ,kde ,už Shy Anemy žrala.
Lara se k ní naklonila a pošeptala jí : "Neboj se holka já něco vymyslím ,ty mi prostě nesmíš odjed"
Shy Anemy se k ní přitulila a odfrkla si.
Pokračování příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikís Nikís | Web | 26. února 2012 v 13:45 | Reagovat

zase stěhování..to je nejhorší..:-( jsem zvědavá na další díl..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama