1. kapitola Amgrae 2.díl Naposledy štástní ?!

25. února 2012 v 16:57 | Angee |  Amgrae

Lara se naposledy nadechla a vyrazila v myšlenkách měla jen to jaká je zima a i jednu štastnou myšlenku ,která znělá "jedu na shy Anemy" Pomalým klusem najížděli na čtvrtou překážku.. Shy Anemy zařechtala pohodila hlavou a najednou si stoupla na zadní ,Lara se lekla ,ale na podobné výjevy mysli byla zvyklá od Veroničina koně Jůráška.


Lara byla myšlenkami úplně vedle mylslea jen na to jaké to asi bude ,až se příští týden odstěhují do Beverly Hils ,už to nebude žádná Shy Anemy ani žádná Christine nebo Verča ,ale jen zalidněné město bez kamarádů a koní !
Dívka pobídla koně do cvalu stiskla holeně a plynule přeskočila překážku ,která jí právě ted stála v myšlenkách, Laře se vybavilo to ,že ta překážka je Baverly Hils a ,že ona ji jednoduše přeskočí ,ale takhle to bohužel nešlo.
Když Shy Anemy téměř bezchybně zdolala poslední překážku Lara si vzdychla, "co se děje?" zeptala se Christine Laře došlo ,že to ,že se budou stěhovat ještě holkám neřekla. "nic,nic" dodala sebejistě a rychle. "když myslíš" řekla trochu nepřesvědčeně Christine. Verča slezla s Jůráška jukla na hodiny a sklamáním pohasla : "půl čtvrté" zavřískala sklamáním.
"holky ,už se musíme začít balit a vyjet domů" řekla . Všechny dívky naráz nasedli ,pobídli koně do klusu.
Vzali to zkratkou přes borovicový zarostlý les ,kterým Lara bčas chodila na své místo. Měla ráda ,když se mohla sama nikam posadit ráda sledovala zvířata nebo jen tak osamělou přírodu.
Slezli jsme s koně a převedli je přes zledovatělí potok.
Znovu jsme nasedli a mlčky přejeli konec lesa. Pozor vzlétávající pták sykla Christine potichu ,lara slezla ze Shy Anemy ,odehnala ptáka nasedla a jeli dál ... Lara pořád myslela na Baverly Hills stále jí to nešlo do hlavy proč zrovna ona proč ! Začala přemýšlet nahlas ... "co proč" otočila se Christine. "nic jen jsem ted skoro spadla ze sedla :D
"Aha!"
Laře se zaplavili oči slzami ,ale nechtěla před holkama začít přečet ,zastavila koně vytáhla kapesník a vysmrkala se ,ale její myslšnky o Baverly Hills se začali šířit o hodně dál. Dívala se do země před koně a nevnímala nic okolo najednou začala cítit jejich stáj a poznala ,že ,už dorazili do stáje. Sesedla s koně a za uzdu ho odvedla před jeho box, kůn zařehtal a ohnal se po mouše ,která mu právě přistála na uchu. Lara uvázala koně za vodítko a odešla pro čistící potřeby ,když se vrátila Shy Anemy hryzala ohradu okolo boxu Lara rázně zavelela "Shy Anemy přestan" kůn se otočil po jejím hlasu a hrábnul kopytem. Lara ke koni pomalu došla a odvázala ho ,kufřík s potřebami položila na poličku vedle hadice začala Shy Anemy povolovat uzdečku ,která měla na čelence krásné westernové lemování. Lara jí opatrně stala z hlavy koně a dala na stojan ,poté šla na sedlo ,přehodila třmen a začala povolovat řemeny chvíli s tím zápasila ,ale na konec se jí to povedlo a sedlo hrdě odnnesla do sedlovny ,kde ho položila na hák na ,kterém bylo vyřezáno jméno Shy Anemy. Vrátila se ,opatrně chytla koně ,vzala hrubé hřbílko a začala jím tvrdě přejíždět po srsti Shy Anemy držela bylo vidět ,že je jí to příjemné. Pořádně jí vykartáčovala nohy na ,kterých byly hromady zaschlého bláta ,které po dvou až třech přejížděních začali jako chomáče chlupů padat na zem. Lara oklepala hřbílko a vzala si hladký hřebínek ,kterým opratrně začala vyčesávat klisninu hřívu byly tam pěkné chuchvalce ,ale Lara to měla za nedlouho vyčesané. Vzala háček na kopyta a udělala jí i kopyta po té jí zandala do boxu ,vzala si hnědý vědro na žrádlo a došla do seníku ,kde se skladoval oves,granule ,melasa ,mrkve atd. Do kbelíku házela vše možné co jí vedoucí stáje poručil a dovolil : melasu ,granule a nakonec tam hodila i pár mrkví ,když došla k Shyinu boxu klisna ,už netrpělivě našlapovala ..
Lara vysypala kbelík a ještě napustila hadicí vodu do žlabu k napájení ,klisna byla spokojená.
Když Lara vyšla z budovy došla do druhé části stáje ,kde ,už pečovali o koně Christine a Verča obě dívky se něčemu smáli.
Laře bylo líto ,že po příštím týdnu se s nimi ,už nikdy takhle nezasměje ,došla k jejich hloučku a připojila se k zábavnému tématu ,který byl "koně".
Christine dodala Collorce vodu a po té jí do žlabu vysypala ještě trošku ovsa.
Když bylo vše okolo koní hotové dívky vyrazili domů ,Christine a Lara bydleli nedaleko od sebe ,ale Verča to k oběma dívkám měla dost daleko ,ale to jim v jejich kamarádství něják nebránilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kata kata | Web | 25. února 2012 v 22:08 | Reagovat

tak to je super napsané moc se mi to líbí :) :-)

2 DenDa DenDa | Web | 26. února 2012 v 12:05 | Reagovat

těším se na další :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama